Licznik odwiedzin

17507368
Od 2011 roku
17507368

Po długiej nieobecności ks. kapelana w Szpitalu św. Mary’s Medical Center w Huntington siostry z radością powitały nowego ks. Kapelana Sixtusa Obinna Iwuji z Nigerii, który codziennie odprawi Mszę św. i będzie służył chorym.

Z okazji Uroczystości św. W. Pallottiego siostry zaprosiły księży z pobliskich miejscowości do wspólnego  świętowania. Szpital przygotował uroczysty obiad również z daniami włoskimi.

▪ Siostry mieszkające dotychczas w domu rekolekcyjnym w Florissant przeprowadziły się do nowego domu formacyjnego, znajdującego się w pobliżu i jednocześnie nadal podejmują posługę w domu rekolekcyjnym.

▪ S. Lena May przybyła do Laurel i poprowadziła w naszej szkole św. W. Pallottiego „akcję powołaniową”. Siostra mówiła o duchowości pallotyńskiej i odwiedziła młodzież w klasach i na innych szkolnych ćwiczeniach.  Równeż s. Lena została zaproszona do dwóch parafii, gdzie po Mszach św. wygłosila prelekcje o życiu zakonnym.

▪ S. Francesca Lowis z okazji Uroczystości św. W. Pallottiego, zorganizowała w Kaplicy Szpitala św. Jόzefa wystawȩ i zaprezentowała postać świętego pod hasłem:”Kanonizacja świętego W. Pallottiego”. Ekspozycję obejrzało wiele osób, personel szpitala, chorzy, a także przybywający z odwiedzinami goście. Natomiast s. Phyllis Carpenter pracowicie spisuje historię naszej Prowincji na użytek strony internetowej naszego Zgromadzenia.

▪ Sr. Karen Lester wraz ze swoją siostrzenicą Madonną Basile oraz nauczycielami i 12 studentami ze szkoły św. W. Pallottiego pojechali z misją pomocy do szkoły św. Benedykta w Punta Gorda w Belize. Wyjazd ten miał nie tylko charakter konkretnej pomocy - pracy fizycznej, ale także był głębokim doświadczeniem duchowym.

▪ Parafia w Laurel sponsorowała zbiórkę butów, które zostały rozesłane w wiele miejsc świata. Udało sę zebrać znaczącą ilość: 2102 pary, a uczniowie naszej pallotyńskiej szkoły zebrali pieniądze na pokrycie kosztów wysyłki.

▪ W okresie Świąt Bożego Narodzenia parafia w Laurel wraz z naszą szkołą św. W. Pallottiego, zapewniła schronienie bezdomnym. Natomiast Kościoły różnych wyznań zatroszczyły się o codzienne ciepłe pożywienie.

Twitter Papieża Franciszka

* Zasady życia *

 

"Różnorodność kulturowego i narodowego pochodzenia, wieku, usposobienia, talentów i uzdolnień jest naszym bogactwem. Chociaż we wspólnocie wykonujemy różne zadania, jednoczy nas to samo powołanie do naśladowania Jezusa i wspólna, zlecona przez Pallottiego misja".(ZŻ, 91)

________________

 

"Centrum naszego osobistego i wspólnotowego życia jest Jezus Chrystus Apostoł Ojca Przedwiecznego. Powierzona przez Niego misja ukierunkowuje nasze myślenie, naszą duchowość, modlitwę, działanie i cierpienie". (ZŻ, 19)

________________

 

"Jako wspólnota uczniów zbieramy się wokół Chrystusa Apostoła Ojca Przedwiecznego. Tak jak uczniowie chcemy żyć razem z Jezusem. On nas będzie posyłał, a gdy wrócimy, w Jego świetle sprawdzać będziemy naszą działalność". (ZŻ, 88)

________________

 

"Naszym szczególnym pallotyńskim charyzmatem jest przyczynianie się do wzrostu wiary i miłości u ludzi świeckich, budzenie świadomości ich apostolskiego powołania i współpraca z nimi w apostolskim posłannictwie". (ZŻ, 21)

________________

 

"Nasze wzajemne stosunki winny być nacechowane miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy i ufa; miłością, która nie unosi się pychą, nie zazdrości i nie rani, która nie rozgorycza się i nie pamięta złego; miłością, która się nie zniechęca, lecz pozostaje przyjazna i cierpliwa; miłością, która potrafi się współweselić i współcierpieć z innymi. W dążeniu do takiej miłości powinnyśmy się wzajemnie zachęcać i wspierać". (ZŻ, 90)