Licznik odwiedzin

17440867
Od 2011 roku
17440867

Grudzień 2019

Rzym

 • Wieczorna Liturgia Uroczystości Bożego Narodzenia w Bazylice św. Piotra zgromadziła wielu pielgrzymów z całego świata. Podczas Eucharystii papież Franciszek wygłosił homilię o łasce Bożej, która przynosi wszystkim zbawienie i oświeca świat. Papież określił tę łaskę jako miłość Bożą. Miłość, która zmienia życie, odnawia historię, wyzwala od zła, napełnia serce pokojem i radością. Co więcej, "Boże Narodzenie przypomina nam, że Bóg nadal kocha nas wszystkich, nawet tego najgorszego, ponieważ jesteśmy cenni w Jego oczach. Jego miłość jest bezwarunkowa i nie zmienia się; nie zależy od nas. Jego miłość nie jest zmienna, jest wierna. Jest cierpliwa. W pięknie Bożej miłości odkrywamy także nasze własne piękno, bo jesteśmy umiłowani przez Boga. W Jego oczach jesteśmy piękni, nie z uwagi na to, co robimy, ale kim jesteśmy".
 • 28 grudnia, w liturgiczne Święto Świętych Młodzianków, w domu generalnym Sióstr Pallotynek Rzymskich odbyło się spotkanie naszych dwóch siostrzanych Zgromadzeń pallotyńskich. Wspólne świętowanie tajemnicy Bożego Narodzenia upłynęło pod znakiem adoracji Dzieciątka Jezus, śpiewu kolęd w różnych językach oraz jedności naszych wspólnot. Siostry starsze były niezwykle wzruszone widząc tak dynamicznego ducha pośród naszych wspólnot. Wdzięczność za wspólne spotkanie łączyła się z nadzieją na ponowne zjednoczenie w najbliższej przyszłości.

Niemcy/ Brazylia

 • W pierwszą niedzielę Adwentu, w parafii św. Bonifacego w Monachium odbył się doroczny kiermasz misyjny. Siostry razem ze współpracownikami z wielkim zaangażowaniem przygotowały misyjne stoiska: różne przysmaki, wyroby wełniane, dekoracje, karty adwentowe oraz wiele innych rzeczy. Dochód w wysokości 8.500 euro został przeznaczony na nowy dom zakonny w Belize. Również podczas Adwentu, ks. Wolfgang Weiss SAC wygłosił serię konferencji dla Sióstr w Limburgu. Przedstawił świętych cenionych przez św. Wincentego Pallottiego: Świętego Franciszka, Franciszkę Rzymiankę i Teresę z Avila, pokazując, jak Pallotti był zainspirowany ich przykładem i jak my możemy dziś z niego czerpać.
 • W dniu 8 grudnia, wszystkie siostry w Limburgu zebrały się na uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Ponieważ obecnie siostry mieszkające w domu Marienborn i Felizitas są rozdzielone placem budowy, chciały spędzić ten czas razem "jako cenne i dobre przygotowanie na przyjście Pana".
 • 12 grudnia, w święto Matki Bożej z Guadalupe i Patronki Ameryki Łacińskiej, s. Joliane Alves Lima złożyła swoją pierwszą profesję, w St. Teresina, Codó / Brazylia. Śluby przyjęła Przedstawicielka przełożonej prowincjalnej, s. Maria Landsberger, wikaria prowincjalna, która udała się w tym celu do Brazylii.
 • 28 grudnia prawie wszystkie Siostry w Niemczech spotkały się po raz ostatni w macierzystym domu Marienborn. Wiele z pomieszczeń, które nie są już używane, zostało oczyszczonych. W styczniu odbędzie się przeprowadzka do nowego domu Camaldoli. Po 118 latach nadszedł czas, aby jeszcze raz przejść przez stary dom, wspomnieć spędzony tam czas, podziękować Bogu we wspólnej modlitwie i prosić o jego błogosławieństwo na nadchodzącą przyszłość.

Tanzania/Anglia

 • W dniu 4 grudnia, 9 Sióstr juniorystek odnowiło swoją profesję we wspólnocie w Siuyu, Singida, podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. David Kachinda SAC.
 • Dzień 8 grudnia, jest wielkim i niezwykłym dniem dla naszego Zgromadzenia, kiedy to pierwsza grupa 10 nowicjuszek z międzynarodowego nowicjatu złożyła pierwszą profesję w kościele parafialnym w Polisingisi/ Arusha. Nowicjuszki uroczyście złożyły śluby zakonne w obecności s. Izabeli Świerad SAC, przełożonej generalnej, oraz wyższych przełożonych z poszczególnych prowincji i regionów: s. Basilisy Jacob (Tanzania) i s. Bellancilli Mukandahiro (Rwanda/Kongo). (Więcej na naszej stronie internetowej)
 • Następnego dnia po ślubach wyższe przełożone z kontynentu afrykańskiego wzięły udział w spotkaniu na temat ponownego zjednoczenia naszych siostrzanych Zgromadzeń. Obecne były: s. Bellancila Mukandahiro, s. Basilisa Jacob, s. Elizabeth Hartinick reprezentująca przełożoną prowincjalną RPA, s. Weronica Sakowska z Kamerunu oraz s. Marie Clare, mistrzyni międzynarodowego nowicjatu.
 • W dniach 10 – 16 grudnia, w Domu Nowicjatu w Arusha odbyła się Kapituła Prowincjalna, w której uczestniczyły także s. Izabela Świerad, przełożona generalna i s. Anna Małdrzykowska, radna i ekonomka generalna. W dniu 15 grudnia podczas Kapituły odbyły się wybory do zarządu prowincjalnego, poprzedzone czasem modlitwy i refleksji pod przewodnictwem s. Izabeli. Nowy Zarząd tworzą: s. Basilisa Jacob - przełożona prowincjalna, s. Martha Ayaqhoda - wiceprowincjalna, s. Fabiola Joseph - ekonomka prowincjalna, s. Gernoveva Salanga i s. Adela Mnyambii - radne. Siostry są bardzo wdzięczne Bogu za wszystkie łaski otrzymane podczas Kapituły i wyborów.
 • Siostry w Zambii są bardzo wdzięczne Bogu za to, że proces rejestracji naszego Zgromadzenia w tym kraju zakończył się sukcesem.

U.S.A. 

 • 11 grudnia pracownicy Centrum Medycznego St. Mary's Medical Center, wolontariusze i lekarze zostali zaproszeni na świąteczną agapę. Pracownicy mieli okazję obejrzeć występ w wykonaniu lokalnych licealistów i gimnazjalistów, i niektórych z naszych utalentowanych pracowników. Ponadto, osoby pracujące w dzień Bożego Narodzenia otrzymały w St. Vincent's Café bezpłatny świąteczny posiłek podczas swojej zmiany.
 • W magazynie "Faith in West Virginia" ukazał się interesujący artykuł na temat apostolatu naszej siostry Mary Terence Wall w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Siostra otrzymała wyrazy uznania za swoją pracę w ciągu ostatnich czterech dekad, pełniąc różne funkcje w parafii. Obejmują one: kierowanie edukacją religijną dla dzieci w klasach przedszkolnych przez 12 lat, prowadzenie programu Obrzęd Chrześcijańskiego Wtajemniczenia Dorosłych, organizowanie zbiórek żywności i zabawek oraz różne inne posługi, a nawet wykonywanie niektórych czynności konserwacyjnych. Ksiądz proboszcz, ks. Doug Ondeck, powiedział: "Siostra Mary Terence jest duchem Kościoła Najświętszego Serca".
 • W ramach opieki duszpasterskiej w szpitalu św. Józefa odbyły się trzy specjalne nabożeństwa adwentowe, w tym inspirujące konferencje naszego kapelana szpitalnego. Ponieważ Ksiądz kapelan jest człowiekiem niezwykle uzdolnionym, piekł również ciasta dla mieszkańców Zakładu Opieki Pielęgniarskiej, przebierał się za Świętego Mikołaja dla dzieci pracowników oraz bawił najmłodszych na okolicznościowych spotkaniach.
 • Kilka grup dzieci i dorosłych odwiedzało pacjentów w szpitalu, aby śpiewać kolędy, grać na instrumentach i rozdawać prezenty. W naszym małym miasteczku panuje wspaniały duch wspólnoty.

Afryka Południowa

 • W domu św. Józefa miała miejsce Msza św. dziękczynna dla osób konsekrowanych z Archidiecezji Kapsztadzkiej. Głównym celebransem był JE Ks. Bp. Sylwester David. Towarzyszyli mu 4 inni biskupi z różnych diecezji, którzy zgromadzili się z racji dorocznego spotkania metropolitalnego. Obecnych było 8 księży i wiele sióstr z różnych zgromadzeń. Podczas Mszy św. modlono się za dwóch kapłanów z RPA, którzy stracili życie w tragicznym wypadku samochodowym w Pretorii oraz o szybki powrót do zdrowia dla dwóch rannych kapłanów, z których jeden to ks. Ricardo Smuts, kapelan sióstr we wspólnocie św. Wincentego Pallottiego w Kapsztadzie.
 • 6 grudnia z racji kończącego się roku odbyła się uroczysta agapa, w której uczestniczyli pracownicy Domu św. Józefa, na czele z zespołem zarządzającym. Pani Thea Patterson, dyrektor, w imieniu swojego kierownictwa, podziękowała wszystkim pracownikom za ich lojalność i zaangażowanie na rzecz placówki. W ciągu roku były przyznawane tytuły pracowników miesiąca, m.in. naszym siostrom: s. Adolphinie Kilu i s. Prescilli Rego, za pracę w ponadwymiarowym czasie.
 • Parafia pw. Chrystusa Króla w Pineland/ Kapsztad obchodziła 70 rocznicę istnienia kościoła, oraz pożegnanie odchodzącego proboszcza ks. Andrew Borello i powitanie nowo mianowanego proboszcza ks. Christu Amal Raj SAC. Podczas wieczornej mszy św. ks. Andrew Borello wspomniał wkład wielu misjonarzy w życie parafii, a wśród nich Sióstr Pallotynek, pozostających od początku w dobrych relacjach z parafią. Po Mszy wszyscy zostali zaproszeni na agapę.
 • Siostry Pallotynki z Pineland dołączyły do modlitwy podczas czuwania wigilijnego w parafii pw. Chrystusa Króla. Było to bardzo piękne doświadczenie zarówno dla sióstr jak i dla parafian.
 • Obie wspólnoty Sióstr spotkały się na wspólnym świętowaniu tajemnicy Bożego Narodzenia. Nasza najstarsza siostra, s. Apollonia Deschang (98 lat), która od ponad 13 lat pozostaje w łóżku, miała niecodzienną radość z przejażdżki ulicami miasta. Siostra z humorem i podekscytowaniem odczytywała po drodze nazwy znajomych jej ulic. Ta osobliwa wycieczka wiele dla niej znaczyła.

Indie

 • Siostry z Prowincji Maryi Matki Bożej Miłości, wyrażają wdzięczność Bogu za dar s. Josephiny D'Souzy i s. Liberaty Niyongira, za wizytację generalną w Prowincji w dniach 28 października - 15 grudnia. Siostry odwiedziły nasze wspólnoty, instytucje, szkoły, miejsca naszej posługi apostolskiej oraz spotkały się z naszymi współpracownikami. Obecność s. Josephiny i s. Liberaty na Trzecim Narodowym Kongresie ZAK w Indiach świadczyła o trosce o Zjednoczenie i ukazała ich entuzjazm w szerzeniu charyzmatu naszego założyciela, św. Wincentego Pallottiego, wśród mieszkańców Indii. Doceniamy zatroskanie Sióstr o  naszą Prowincję. Prawdziwie odczułyśmy ich siostrzane wsparcie w poszukiwaniu tego co najlepsze dla naszych wspólnot. Niech Bóg błogosławi siostrom wizytatorkom w ich posłudze. (Więcej na naszej stronie internetowej). 
 • Członkowie ZAK w Byrathi, Bangalore zorganizowali specjalne spotkanie Bożonarodzeniowe z zamiarem zaproszenia nowych osób do Zjednoczenia. Wydarzenie to miało miejsce 17 grudnia w domu zakonnym. Program rozpoczął się od adoracji, modlitwy o Boże błogosławieństwo i podziękowania Bogu za otrzymane łaski. Przełożona prowincjalna s. Helen Lourdusamy, powitała wszystkich, a ks. Manohar Noronha, proboszcz parafii z Banaswadi, wygłosił konferencję na temat życia św. Wincentego Pallottiego i jego charyzmatu, zapraszając wszystkich do bycia apostołami poprzez odnowienie powołania chrzcielnego.
 • Jak co roku, siostry z Domu Seniora Nishkalanka Seva, pod przewodnictwem s. Eugine Nirmala, podjęły inicjatywę stworzenia bożonarodzeniowego żłóbka na rynku, w centrum miasta. Wszyscy współpracownicy i współorganizatorzy byli wyznania hinduskiego i muzułmańskiego. Ludzie bez względu na religię przyszli z kwiatami uwielbiać Dzieciątko Jezus. Obecność Sióstr i Księży Pallotynów była świadectwem wiary i znaczącym elementem ewangelizacji.

Rwanda/Kongo

 • Od 9 do 14 grudnia, w Ruhango odbyło się seminarium dla sióstr juniorystek na temat „Dojrzałość Emocjonalna”, które poprowadziła s. Angeline Kambugu, mistrzyni Junioratu.
 • W dniu 13 grudnia z wielką radością powitaliśmy w naszej Regii siedem sióstr, które złożyły pierwszą profesję w międzynarodowym nowicjacie w Arusha w Tanzanii. Dziękujemy Bogu za dar ich powołania i za troskę, jaką otrzymały podczas formacji.
 • 28 września trzy Siostry złożyły profesję wieczystą; s. Marie Triphonie Musabyemariya, s. Marie Odile Mukandayisenga i s. Marie Diane Iradukunda. Miało to miejsce w parafii Masaka podczas Mszy Świętej, której przewodniczył JE Ks. Arcybiskup Andrzej Józwowicz, nuncjusz apostolski w Rwandzie, Ks. Eugeniusz Niyonzima, przełożony prowincjalny Księży Pallotynów, ks. Florbert Irategeka, proboszcz parafii Masaka, wraz z około 20 księżmi koncelebrującymi. Była to również okazja do dziękczynienia za Siostry neoprofeski, którzy powróciły z Tanzanii. Tak więc duża liczba zakonników oraz członków rodzin sióstr uczestniczyła w tej radosnej i uroczystej liturgii.

PAMIĘTAJMY O NASZYCH ZMARŁYCH SIOSTRACH

Sr. Marian Ruth Creamer SAC   * 09.09.1938  † 09.12.2019  USA

Twitter Papieża Franciszka

* Zasady życia *

 

"Różnorodność kulturowego i narodowego pochodzenia, wieku, usposobienia, talentów i uzdolnień jest naszym bogactwem. Chociaż we wspólnocie wykonujemy różne zadania, jednoczy nas to samo powołanie do naśladowania Jezusa i wspólna, zlecona przez Pallottiego misja".(ZŻ, 91)

________________

 

"Centrum naszego osobistego i wspólnotowego życia jest Jezus Chrystus Apostoł Ojca Przedwiecznego. Powierzona przez Niego misja ukierunkowuje nasze myślenie, naszą duchowość, modlitwę, działanie i cierpienie". (ZŻ, 19)

________________

 

"Jako wspólnota uczniów zbieramy się wokół Chrystusa Apostoła Ojca Przedwiecznego. Tak jak uczniowie chcemy żyć razem z Jezusem. On nas będzie posyłał, a gdy wrócimy, w Jego świetle sprawdzać będziemy naszą działalność". (ZŻ, 88)

________________

 

"Naszym szczególnym pallotyńskim charyzmatem jest przyczynianie się do wzrostu wiary i miłości u ludzi świeckich, budzenie świadomości ich apostolskiego powołania i współpraca z nimi w apostolskim posłannictwie". (ZŻ, 21)

________________

 

"Nasze wzajemne stosunki winny być nacechowane miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy i ufa; miłością, która nie unosi się pychą, nie zazdrości i nie rani, która nie rozgorycza się i nie pamięta złego; miłością, która się nie zniechęca, lecz pozostaje przyjazna i cierpliwa; miłością, która potrafi się współweselić i współcierpieć z innymi. W dążeniu do takiej miłości powinnyśmy się wzajemnie zachęcać i wspierać". (ZŻ, 90)